اگر برای اولین بار به وارنا سفر میکنید به نکاتی که در این مطلب مطرح شده و باید قبل از سفر بدانید دقت فرمائید.


وارنا کجاست؟                                              مشاهده پکیج تور وارنا

شهر وارنا در کشور بلغارستان واقع شده که این شهر ۳۳۴۴۶۶ نفر جمعیت دارد.مساحت شهر وارنا ۱۵۴۲۳۶ کیلومتر مربع است. این شهر به شب های شلوغ و موسیقی زنده کنار ساحل در طول تابستان معروف است. وارنا یکی شهر های بندری مهم بلغارستان و تفریحگاه ساحلی در دریای سیاه بشمار می آید. وارنا به دلیل داشتن هوای مطبوع، جاده‌های ارتباطی مناسب، حمل ونقل دریایی و راه‌آهن مناسب و همچنین نرخ ارزان می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران به‌شمار آید.

وارنا کجاست؟

وارنا کجاست؟


اقامتگاه در وارنا

معروفترین هتل ها  شامل تفرجگاه های ساحلی اگزینوگراد ، کنستانتین و هلنا ، سانی دی ، چایگا ، ریسوریا، و ماسه های طلایی هستند که همگی در شمال وارنا  واقع است . از دیگر مکان هایی که شما می توانید در آنجا از مکان و غذا برخوردار باشید، ویلاهای گروهی میباشد. در وارنا برای انتخاب محل اقامت مشکلی نخواهید داشت. البته رزرو کردن برای تابستان‌ها ضروری است.

اقامتگاه در وارنا

وارنا کجاست؟


 تفریحات در وارنا

۱.سواحل ماسه های طلایی (Golden Sands)

۲.بالچیک (Balchik)

۳.تور سافاری

۴.پارک جاذبه ها (AQUAPOLIS)

۵.آکواریوم وارنا

۶.باغ دریایی وارنا

۷.دلفیناریوم وارنا

 

مناطق تفریحی وارنا

وارنا کجاست؟


 مناطق تاریخی در وارنا

۱.کلیسای وارنا

۲.صومعه آلادژا وارنا

۳.حمام های رومی وارنا

۴. موزه باستان شناسی وارنا

۵.موزه نیروی دریایی وارنا

۶.موزه قوم نگاری

 

وارنا بلغارستان؟

وارنا کجاست؟


 آب و هوا در وارنا

کشور بلغارستان دارای ۴ فصل آب و هوایی است . بهترین تاریخ سفر به  این کشور بلغارستان  ماه ژوئن میتواند باشد، زمانی کعه محصولات کشاورزی رسیده و مغازه ها پر از محصولات و سبزیجات تازه هستند، اگر هم به پاییز و رنگ های پاییزی علاقه دارید ماه سپتامبر به بلغارستان سفر کنید. در بلغارستان تابستان ها گرم است و میانگین دمای هوا بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. در زمستان نیز میانگین دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است.

آب و هوا در وارنا

وارنا کجاست؟


 غذا در وارنا

در سفر به بلغارستان هیچ نگرانی از بابت غذا خوردن نخواهید داشت؛ قیمت های مناسب خوراکی ها به شما اجازه می دهد رستوران های متنوع این کشور را امتحان کنید و از غذایتان لذت ببرید. انواع رستوران ها با غذاهای دریایی، ترکی، یونانی و انواع فست فود (KFC-MCC) در سواحل ماسه های طلایی موجود است. غذاهای بلغاری نوعی غذای اروپای شرقی اند که از آشپزی ترکی و یونانی هم تأثیر گرفته اند. این غذاها به علت شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه دارای سبزیجات، گیاهان دارویی و میوه های مختلف هستند.

غذا های وارنا بلغارستان

وارنا کجاست؟