اگر برای اولین بار به مالدیو سفر میکنید به نکاتی که در این مطلب مطرح شده و باید قبل از سفر بدانید دقت فرمائید.

 


 

 • مالدیو کجاست؟                                                                        مشاهده پکیج تور مالدیو

مالدیو کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در جنوب آسیا است. ۱۱۹۲ جزیره‌های مرجانی دارد که یکی از جذابیت‌های این کشور به حساب می آید. در مالدیو تنها حدود ۲۰۰ جزیره‌ی آن مسکونی و ۸۸۸ جزیره‌ی آن دارای اقامتگاه‌های گردشگری میباشد. شهر ماله پایتخت کشور مالدیو و مسلمان نشین است که دارای مرز آبی با سریلاتکا و فرودگاه مجهز بین‌المللی است.

جزیره ی مالدیو

جزیره ی زیبای مالدیو


اقامتگاه در مالدیو

مالدیو معروف به بهشت روی زمین، برای کسانی که به دنبال مقصدی برای ماه عسلی رمانتیک هستند همیشه یکی از گزینه ها بوده و هست. بعضی از جزیره های این کشور به طور کامل به گردشگران و مسافران اختصاص داده شده، تا جاییکه کارکنان اقامتگاه های آن از کشورهای همسایه به آنجا آورده میشوند. به غیر از شهر ماله که پایتخت شهر مالدیو است، هیچ هتلی در هیچ جای این جزیره وجود ندارد، تنها چیزی که در جزایر مالدیو دیده میشود اقامتگاه های کوچک و بزرگ آن است. جزایر هیتادهو، ماراندهو، گن، تایفوشی و… از زیباترین جزایر جهان هستند و می‌توانید در سفرتان یه مالدیو از حضوتان  در این جزایر لذت ببرید.

جزیره ی مالدیو

اقامتگاه های جزیره ی مالدیو


تفریحات در مالدیو

 1. غواصی در عمق دریا

 2. غواصی با لوله تنفسی

 3. ماهیگیری شیانه

 4. موج سواری

 5. ساحل

 6. غروب خورشید در کشتی کروز

 7. تور هواپیمایی آب نشین

 8. سافاری زیر دریا

جزیره ی مالدیو

تفریحات در جزیره مالدیو


مناطق تاریخی در مالدیو

مالدیو جزیره‌ ی تاریخی در میان آب‌های اقیانوس هند در جنوب آسیا ، دارای جاذبه‌های معماری و تاریخی از جمله مسجد، موزه، قصر، میدان و… مییباشد.

 1. مسجد السلطان مسجد جامع ماله، که در سال ۱۶۵۸  ساخته شده.

 2. کاخ مولی‌آگه، مقر حکومتی و پس از آن دفتر ریاست‌جمهوری مالدیو در سال ۱۹۰۶ ساخته‌شده و تا سال ۱۹۸۶ دفتر ریاست‌جمهوری بوده و اکنون با معماری فوق‌العاده‌اش به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده .

 3. موزه ملی واقع در پارک سلطان، تاریخ گشایش این موزه ۱۹ نوامبر ۱۹۵۲  و از مهم ترین مقاصد گردشگری مالدیو است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه است که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است.

جزیره ی مالدیو

مناطق تاریخی جزیره ی مالدیو

 


آب  و هوا در مالدیو

میانگین دمای هوا مالدیو در طول شب بین ۲۶ تا ۲۸ و در طول روز بین ۳۰ تا ۳۲ درجه سانتیگراد میباشد در این شرایط بهترین زمان از نظر آب و هوا برای سفر به این کشور ماه‌های دی تا اردیبهشت است. پیشنهاد میشود از پوشاک نخی، سبک، گشاد و آزاد مانند تیشرت‌، شلوارک، شلوارهای کوتاه، مایو و صندل استفاده کنید.

جزیره ی مالدیو

آب و هوا در جزیره ی مالدیو


غدا در مالدیو

غذاهای محلی مالدیو بر پایه ی ماهی، نارگیل و نشاسته میباشد. مالدیوی ها نسل به نسل خوراک اصیلی که متناسب با طبیعت استوایی کشور است را حفظ کرده اند. غذا درست کردن با ماهی در مالدیوحرف اول را میزند. ادویه های تند محبوب همه همیشه بر سر سفره ها دیده میشود.غذا خوردن در مالدیو، خود بعنوان یکی از محبوب ترین تفریحات  گردشگران در مالدیومحسوب می شود.

جزیره ی مالدیو

غذا های دریایی مالدیو