اگر برای اولین بار به آنتالیا سفر میکنید به نکاتی که در این مطلب مطرح شده و باید قبل از سفر بدانید دقت فرمائید.


آنتالیا کجاست؟                                                                         مشاهده پکیج تور

آنتالیا در سواحل دریای مدیترانه، درجنوب غربی ترکیه واقع شده است. آنتالیا بزرگترین اقامتگاه دریایی بین المللی ترکیه بحساب می آید که بر روی تخته سنگی در بخش جنوبی شبه جزیره آناتولی واقع شده است. بخش غربی خلیج آنتالیا به رشته کوه های Bey ختم شده و کوه های زیبای توروس در ضلع شمال شرقی آن واقع شده اند.از مهمترین شهرهای آنتالیا میتوان به لارا، کِمر، بِلک، آلانیا و سیده اشاره کرد.

آنتالیا کجاست؟

آنتالیا کجاست؟


اقامتگاه در آنتالیا

محل اقامت، از اساسی ترین اجزا سفر محسوب می شود ولی انتخاب نادرست یک تور و یا انتخاب هتل در منطقه ای نادرست باعث میشود که که یک تعطیلات عالی را به بدترین وجه سپری کنید، بنابراین محل اقامت خود را به درستی انتخاب کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از لحظات خود در آنتالیا بکنید. در آنتالیا انواع اقامتگاه ها از پانسیون گرفته تا هتل های ۵ ستاره وجود دارد. بسیاری از اقامتگاه های ۵ ستاره جدید آنتالیا در منطقه لارا ساخته شده که این منطقه نزدیک ترین منطقه به فرودگاه آنتالیاست.

آنتالیا کجاست؟

آنتالیا کجاست؟


تفریحات در آنتالیا

  • ۱٫آبشارهای ماناوگات

  • ۲٫غار کارایین

  • ۳٫تور کشتی 

  • ۴٫پارک آبی دیدمان

  • ۵٫غواصی در آبهای 

  • ۶٫چتر بازی در

  • تفریحات در آنتالیا

    آنتالیا کجاست؟


مناطق تاریخی در آنتالیا

۱٫ کالیسی یا Old Antalya
۲٫ برج ساعت
۳٫ بندر قدیم
۴٫ شهر تاریخی آسپندوس (Aspendos)
۵٫ آبشار دودن (Duden)
۶٫ ییولی مناره (Yivli Minare)
۷٫ کسیک مناره (Kesik Minare)
۸٫ دروازه هادرین (Hadrian’s Gate)
۹٫ دروازه هادرین

مناطق تاریخی در آنتالیا

آنتالیا کجاست؟


آب و هوا در آنتالیا

در آنتالیا فصل تابستان داغ و زمستان ها معتدل بارانی میباشد. آنتالیا در حدود ۳۰۰ روز از سال را آفتابی بوده و در ماه های آوریل تا نوامبر می توان در آب های آن شنا کرد.از جمله تفریحات ساحلی، شنا و لذت بردن از آفتاب آنتالیا، می توان در دامنه کوه های توروس به اسکی نیز پرداخت.

آبو هوا در آنتالیا

آنتالیا کجاست؟


غذا در آنتالیا

در سفر به آنتالیا فرصت چشیدن طعم غذاهای محلی این منطقه را از دست ندهید؛ چرا که غذا های ترکی از پرطرفدارترین غذاهای دنیا به شمار می آیند و استفاده از مواد اولیه تازه متعلق به منطقه دریای مدیترانه عطر و طعم خاصی به غذا های آن منطقه داده است. بعضی از غذاهای ویژه این منطقه عبارتند از: Sac kavurma (خوراک گوشت)، Tandir Kebab (کباب تنوری)، حلوا، Kolle (ترکیبی از انواع غله و آبمیوه ها)، و Tomato cive (خوراکی تهیه شده از گندم و گوجه).

غذا در آنتالیا

آنتالیا کجاست؟